Elpha Jewels pro LOVELILI

ELPHA jewels je magická značka. Vytváří krásné šperky z přírodních materiálů. Z léčivých polodrahokamů, hřejivého dřeva a vzácných kovů. Jsou láskyplně poskládány do harmonických náramků, prstenů a náhrdelníků či mal. Mají dokreslit osobnost svých nositelů a nositelek, doprovázet je na jejich životní cestě, ožít u nich do nových příběhů.

Se Soňou, která značku ELPHA vytvořila, jsme pro Vás připravily kouzelné vánoční náramky. A protože všechny dobré věci jsou tři, můžete vybírat ze tří modelů. Každý doprovází krátký vánočně kouzelný příběh, který na sebe můžete nechat působit a vnímat hlas své intuice, který Vám napoví, pro který z náramků se rozhodnout. Předvánoční čas plný kouzel je ta nejlepší doba pro kamínkové čarování.

Lili: Zajímalo by mě, jak ses k vyrábění šperků vlastně dostala?

Soňa: Mé první setkání s léčivými kameny bylo v dětství. Sousedka na chalupě byla tak trochu čarodějka a darovala mi kouzelný prsten se smaragdově zbarveným krystalem. Byla to taková obdoba pohádkových prstenů, něco jako měla Arabela, kdy jedním otočením vyčarujete ty nejkrásnější šaty nebo necháte někoho zmizet. V dětské fantazii je možné všechno :).

Esoterika, věci vymykající se běžnému smyslovému vnímání, tajemno, víra v tom nejhlubším pojetí mě pak ve větší či menší míře postupně provázela dál.

S první vážnější myšlenkou na vlastní šperky jsem si začala pohrávat asi tak před deseti lety. Chyběly mi na trhu náramky z léčivých polodrahokamů, které by byly krásné a zároveň univerzálně nositelné. Třeba i ke kostýmkům, které v té době patřily k mé každodenní uniformě. Zároveň jsem nechtěla nic, co by již zdálky volalo „Pozor! Tady jde Sluníčkářka.“ J V některých povoláních se to prostě nenosí, respektive až tak nehodí. 

Od tohoto okamžiku pak uplynulo pár let a asi před rokem přišla ta správná chvíle. Svůj záměr jsem začala více rozvíjet, objednala první kamínky a pak už byly další kroky jasné. Reakce na náramky byly nádherné. Netušila jsem, že budou mít takový ohlas. 

Lili: Tvé náramky jsou různorodé, tu jednodušší, tu zdobnější. Jakým způsobem je vymýšlíš?

Soňa: Někdy chodí nápady na náramky samy, skládají se lehce. Jindy trvá déle, než se mi podaří zachytit energii toho kterého budoucího nositele  a přeměnit ji v náramek, náhrdelník nebo prsten. Tento proces chce svůj  čas a nelze ho urychlit. To samé platí i pro psaní textů, nebo chcete-li příběhů ke šperkům. 

Samotnou mě překvapilo, jak moje ruce kolikrát jakoby vedeny někým úplně jiným než mnou vybírají z té spousty kamínků, skládají je, doplňují, přeskupují a jak slova explodují v mé hlavě a derou se na papír.

 

Lili: takže výběr kamenů je náhoda?

Soňa: Tak bych to asi úplně nenazvala. Je to spíše intuitivní práce. Napojení na vyšší zdroj. K drahým kamenům a šperkům z nich přistupuji s láskou a respektem. Jsem vděčná, že mohu stále více poznávat jejich poselství, cítit jejich energie, učit se jim rozumět. Vytvořilo se mezi námi určité pouto a každý den se učím něco nového. Cítím jak krásné energie, tak i ty těžší. Nejen ze samostatných kamenů, ale např. i z jejich nevhodných kombinací. Estetické hledisko šperků je důležité, ale energetické působení je pro mě vždy rozhodující. 

Zároveň platí, že jeden šperk bude na každém člověku vypadat jinak a projeví v různé míře své vlastnosti. Proto vyrábím i šperky na míru, kde se snažím výběr kamenů a jejich uspořádání co nejvíce sladit s jejich budoucím nositelem. 

Lili: Jak reagoval tvůj manžel na nápad začít vyrábět šperky?

Soňa: Byl absolutně nadšený. Jedna z prvních věcí, které mi k tomu řekl bylo, že se mu ten nápad moc líbí a věří mu. To pro mě byla a je obrovská podpora, ze které čerpám sílu a chuť jít dál a stále vymýšlet další věci. Postupně budovat značku a posouvat ji dál. 

Lili: Kromě náramků tě baví i zdravé vaření. Na tvém instagramovém profilu vždycky vídám samé dobroty.

Soňa: To je tak, když hledáš radost ve věcech, které tak jako tak musíš dělat J. Mám dvě malé děti a moje hlavní role je aktuálně ta maminkovská. K tomu patří i každodenní vaření. Vybírám věci, o kterých jsem přesvědčená, že jsou nejlepší pro citlivá dětská tělíčka a my s manželem jsme se na této zdravé vlně tak trochu svezli. Jsme za to moc rádi, neboť jsme objevili neuvěřitelné množství nových potravin, naučila jsem se s nimi pracovat a svoji  zálibu v krásnu pak přenáším i na talíř. Dnešní zdravá strava je prostě nádherná.

Lili: A pak je tu jóga…

Soňa: Tu více, tu méně. Po babičce jsem zdědila pár jógových příruček, maminku si pamatuju, jak každé ráno cvičila Pozdrav Slunci. Nešlo k józe nepřičichnout. Je to pro mě celkový životní styl, nejen ásany na podložce. Za jógu jsem vděčná, potřebuju ji k životu. Jak po tělesné, tak duševní stránce.  Jóga mě naučila vnímat mé tělo, mít se ráda, vidět a cítit vlastní duši. Ten zážitek je nepopsatelný. 

Lili: Máš dvě malé děti, jak si organizuješ čas?

Soňa: Naučila jsem se vnímat, jak s časem nakládám. Jednu dobu jsem si dokonce vedla tabulku, do které jsem si zapisovala všechny činnosti (Tabulka je z knížky „I know how she does it“ od Laury Vanderkam). Zjistila jsem spoustu zajímavých věcí. Třeba to, že pětkrát denně uklízím (úplně zbytečně) kuchyň, rovnám hračky, příliš často kontroluju e-maily a mikročasy, kdy se děti zabaví samy, trávím  činnostmi, které jsou jen zdánlivým odpočinkem (třeba brouzdáním na Pinterestu, Instagramu či Facebooku – známe to, že?:). Přitom kdybych raději udělala něco, do čeho se mi zrovna nechce, a co pak doháním večer, našetřila bych si třeba i hodinu a více na věci, které bych dělala opravdu ráda.  Ať už je to knížka nebo cvičení poté, co uložíme chlapečky do postýlek.  

Zpočátku jsem měla minimum hlídání pro děti a všechno dělala po nocích. Dnes už by se to nedalo zvládat, tak mám staršího chlapečka 3 dny ve školce a pro menšího mám u sebe doma chůvičku. Stejně tedy od pondělí do čtvrtka pravidelně pracuji i večer a v noci, ale o víkendu se snažím nedělat nic a relaxovat. 

Manžel to má naštěstí stejně, tak nemám pocit, že bych ho nějak zanedbávala. 

Lili: A co děti, nelituješ, že ses rozhodla podnikat a netrávíš s nimi veškerý čas?

Soňa: Ano i ne. Čas s nimi je pro mě absolutní prioritou. Často je jen pozoruju a žasnu, jak se ta malá stvoření vyvíjí, jak se projevují, co je zajímá, co vnímají… Zároveň se mi Adámek narodil,  když už jsem jedno své rozjeté podnikání měla a to nejde jen tak vyskočit a všechno nechat plavat. Takže moje děti jsou od malička zvyklé, že je beru na spoustu míst s sebou, že spolu něco zařizujeme a čas spolu trávíme možná malinko jinak. Ale máme samozřejmě i typicky dětské aktivity a záliby.

Nicméně tohle téma je hodně osobní a individuální, Souvisí s rozhodnutím obou rodičů o způsobu výchovy a rodičovském vedení. Oba s manželem jsme dost pracovití a je pro nás důležité dětem předat schopnost postarat se o sebe, chovat se zodpovědně, vidět, jak důležité je dělat to, co vás baví. Vlastně celkově žít život podle svých představ a nezávisle na diktátech druhých. Shodli jsme se, že nejlepší je ukázat jim náš život takový, jaký ho chceme mít. To, že děláme s nadšením, co nás baví. Neuslyší od nás, že by nás naše práce nebavila nebo se nám do ní nechtělo. A bude pak na nich, aby v sobě objevily zase svoje touhy a zkusili je prožít. Jestli to je nebo není ta správná cesta, ukáže čas. 

Lili: Co je pro tebe při výchově dětí nejdůležitější?

Soňa: Ukázat jim, že víra je to jediné, co je přenese přes všechny nesnáze. A to jak víra ve Vyšší moc, Boha, Vesmír atd., ale i v sebe samé. Přála bych si, aby si uměli vážit života a všeho kolem sebe. Aby ke světu přistupovali s pokorou. Aby to byli hodní lidé. 

 

Děkuji Soňe za příjemný rozhovor a skvělou spolupráci. Věřím, že budete stejně jako já, okouzleni limitovanou edicí vánočních náramků z její dílny, kterou nabízíme v našem eshopu http://www.lovelili.cz/boho 

 

Za celý tým, Lili

 

Soňu můžete sledovat na instagramovém účtu https://www.instagram.com/elpha.sona/ 

Elpha Jewels sledujte zde https://www.instagram.com/elpha.jewels/

 

 

Odeslat

© Copyright 2019 lovelili.cz